blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2020-03-17

sakura

Serce mi pękało, bo z racji koronawirusa zamknięto wszystkie parki. Wiosna w pełni, kwitną jabłonie i wiśnie, a ja ich nie mogę zobaczyć! Na razie w Kunmingu otwarto zaledwie trzy parki - wszystkie bardzo daleko od nas - i w dodatku wpuszcza się ograniczoną liczbę ludzi. A mnie się serce rwie do prawdziwej kunmińskiej wiosny!...
Bałam się, że moja sakura w tym roku ograniczy się do pojedynczych wiśni nad brzegiem Szmaragdowego Jeziora:
Ratunkiem okazała się być jedna, położona blisko domu, ulica. Aleja. Wysadzana wiśniami.Wybraliśmy się tam w ostatnią niedzielę. Na ulicach było trochę ludzi, pojawiały się też pojazdy, ale - normalnie są tam tłumy, a ulica jest zakorkowana. Nigdy w życiu nie wpadłabym na to, żeby się tamtędy przechadzać dla przyjemności. Tymczasem tym razem spacer okazał się nadspodziewanie piękny i przyjemny, mimo konieczności zamaskowania się.
nigdy wcześniej nie zwróciłam uwagi na to, że apartamentowiec przy tej alei nazywa się Widok na sakurę...
To właśnie ta ulica: ulica Yuantong, przy której położona jest słynna świątynia Yuantong. Ulica biegnie wzdłuż góry Yuantong.
W życiu bym nie pomyślała, że przechadzka jedną ulicą może mi przysporzyć tyle radości i pięknych widoków!...

Teoretyczne podejście do wiśni
Sakura 2009
Sakura 2014
Sakura 2015
Sakura 2016
Sakura 2017
Sakura 2018
Zmierzch nad Szmaragdowym Jeziorem
Sakura 2019

3 komentarze:

 1. Dziekuje za ten post. My we Wloszech przezywamy teraz to co wy kilka tygodni temu: zamkniecie w domu, strach i niepewnosc.Fajnie jest zobaczyc, ze za jakis czas zycie powinno wrocic do jako takiej normy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzymam kciuki, żeby nastąpiło to szybko i w miarę bezboleśnie.

   Usuń
  2. W Anglii podobnie, chociaż rząd w swoim szaleństwie jeszcze nas nie pozamykał. Oby Europa się obudziła! Trzymam kciuki za Włochy! Jesteście wspaniali ❤️ To prawda, bardzo dobrze jest zobaczyć, że u nas też ten kryzys kiedyś się skończy... 🦠😷

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.