blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2016-03-22

sakura!

Kiedy w nocy nie potrzebujesz już trzech koców na kołdrze, a zimową kurtkę zastępujesz tiszertami, możesz się wybrać do kunmińskiego ZOO. Nie po to, żeby oglądać zabiedzone zwierzęta w miniaturowych klatkach, a dlatego, że to właśnie tutaj jest najpiękniejsza w Kunmingu sakura.
W tym roku, ze względu na zimę stulecia, wszystko kwitnie wyjątkowo późno - jest już druga połowa marca, a część kwiatów ledwo co rozkwitła. Nie przeszkadza mi to. Przeciskam się przez tłum Chińczyków i szukam ulotnego piękna.

Inne wpisy o wiśniach w Kunmingu:
Sakura 2009
Hanami 2014
teoretyczne podejście do wiśni
Sakura 2015

4 komentarze:

 1. Przepiękne!!!!I pewnie obłędnie pachnie
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prywatnie wolę zapach jabłoni, ale niektóre gatunki wiśni też dają radę ;)

   Usuń
 2. Czy Kunmingczycy też uprawiają tańce i śpiewy oraz urąbywanie się sake w ramach hanami?
  Bardzo twarzowe kwiecie, super wyglądacie nawet z żabiej perspektywy, a to spora sztuka :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, kunmińczycy cykają sobie foty poprzebierani w yukaty :D Piknikują, i owszem, ale raczej z madżongiem czy kompletem kart niż ze śpiewaniem, tańcami i sake ;) A żabia perspektywa to był jedyny sposób na uniknięcie na zdjęciach towarzystwa tłumów ludzi ;)

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.