blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2015-03-13

Sakura!

Nie ma prawdziwej wiosny w Kunmingu, jeśli nie pójdzie się do kunmińskiego... ZOO. Mieszczące się na górze Yuantong (tak, tej od świątyni), okropne ZOO ma tylko trzy zalety: pawi ogród, kwitnące wiśnie i jabłonie oraz kilka ciekawych budynków. O budynkach jeszcze kiedyś napiszę, a tymczasem fotorelacja z przedwczorajszego spaceru.
Za każdym razem tak samo rozbraja mnie, jak szare wydają się "wiecznie zielone" iglaki na tle świeżych liści i kwiatów wiśni. Za każdym razem przystaję w zachwyceniu, patrząc na grę słońca, wiatru i tych delikatnych płatków. Mogłabym przychodzić tu codziennie, zwłaszcza w porze kwitnienia wiśni...
Zawsze tu przychodzimy. Tym razem jednak radowały nas nie tylko kwiaty. Z parkowych alejek patrzyliśmy bowiem... na własny balkon.
Tak, mieszkamy w najpiękniejszym miejscu w Kunmingu!

7 komentarzy:

 1. Kwitnące wiśnie są NIESAMOWITE! Piękne zdjęcia, Natalia! No i macie fantastyczną miejscówkę na mieszkanie :) Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem w nich zakochana :) A miejscówka każdego dnia cieszy mnie bardziej :)

   Usuń
 2. Kochana Natalio, nie tylko kwitnące wiśnie mnie zachwyciły.
  Kwitnąco i zachwycająco wyglądasz Ty wśród tych drzew.
  Ślicznie, naprawdę i to mnie bardzo cieszy !
  Wiem, że duży udział w tym ma ZB, tak więc buziaki dla Obojga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZB ma spory udział, a makijaż - jeszcze większy ;) Dziękujemy za miłe słowa!

   Usuń
 3. piekny masz wiec widoki z balkonu, kojace dusze i radujace oczy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o, tak! W centrum dużego miasta patrzę wprost na zieleń! :)

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.