blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2021-12-05

Świąteczny Jarmark w Nordice

Jak co roku, i tym razem wybraliśmy się na Bożonarodzeniowy Jarmark w Nordice. Trwa tylko półtora dnia (pierwszy piątek i pierwsza sobota grudnia, przy czym w piątek od popołudnia), więc trzeba się pospieszyć. Dla dorosłych obcokrajowców jest to bodaj jedyna okazja, by w Kunmingu poczuć choć odrobinę magii Świąt. Dla dzieci jest to szaleństwo - bajkowy makijaż, własnoręczne dekorowanie pierniczków, kilka kącików DIY, pyszne jedzenie (z serami, kiełbasą i tradycyjnymi polskimi pierniczkami włącznie!), świąteczne filmy dla dzieci z projektora, występy sceniczne, ogromna choinka, dekoracje... Zrobiliśmy więc Tajfuniątku miłą niespodziankę i wybraliśmy się tam na dwie godzinki. Czemu tylko dwie? Obecnie Nordica nie mieści się tam, gdzie dawniej, czyli w lofcie mniej więcej w obrębie centrum, a na drugim końcu miasta. Ale i tak warto było. Tajfuniątko całą sobą chłonęło niezwykłą atmosferę i świetnie się bawiło. No i oczywiście zostało Elsą.

Nordica 2015 

Nordica 2018 

Nordica 2020

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.