blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2018-11-28

Pawilon Podziwiania Ryb 觀魚樓

Jest nad Szmaragdowozielonym Jeziorem, za sceną Smoczej Chmury, wydzielona część z małym zarybionym karpiami koi stawem, z mostkiem pozakręcanym dziewięciokrotnie dla ochrony przed duchami i z kilkoma pięknymi pawilonami, zadaszonymi przejściami i innymi rzeczami tworzącymi bardzo chiński klimat. Najlepsze jest jednak to, że w zadaszonych przejściach znajduje się galeria fotograficzna z czasowymi wystawami. Właściwie za każdym razem, gdy tam idę, wisi coś innego - czasem są to zdjęcia Starego Kunmingu, czasem zdjęcia pól ryżowych, czasem wystawa dotycząca jakiegoś konkretnego wydarzenia czy miejsca. Tym razem trafiliśmy na wystawę o grupie etnicznej Miao. Kilka zdjęć na zachętę:
Jeśli macie okazję - idźcie tam. By podziwiać piękne fotografie, ale również - by podziwiać piękną kunmińską jesień:

A tutaj linki do innych wystaw w tej części parku:
Mój dom Kunming
Tarasy ryżowe
Jianshui - Zbudowana Woda

2 komentarze:

  1. W zeszłym roku tylko "liznęliśmy" Pekin. A tak nam się marzy objazdówka po Chinach :) Mam nadzieję, że kiedyś zobaczymy na własne oczy to co oglądamy u Ciebie :) Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. szczerze mówiąc, mnie też się marzy objazdówka po Chinach. Ba, po samym Yunnanie chętnie bym popodróżowała do syta ;) Niestety, na razie nie jest to marzenie łatwe do spełnienia.

      Usuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.