blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2011-03-18

tyton 煙草 1

Pewnego wieczoru, kiedy mi sie juz bardzo nudzilo (wiecie, wieczorem nie da sie zbierac pieprzu, bo nie widac ziarenek... ;) ), zostalam przyuczona do jeszcze jednego fachu: deptania tytoniu. 
W Polsce tez sie zbiera tyton, zadna nowosc, wielu ludzi mialo mozliwosc zobaczenia lisci "na zywo". Coz, ja nie. Dlatego z zachwytem przygladalam sie mocno zoltym lisciom, powiazanym w cos, co najbardziej przypominalo glowke kapusty. I kiedy jeden chlopak wiazal te liscie w glowki, drugi facet wsadzal te glowki w cos w rodzaju imadla, a potem cial w nitki; jednoczesnie dwie slicznotki ukladaly w papierowocienkie warstwy owe niteczki na matach do suszenia, a potem dwoch gosci deptalo te maty, coby jeszcze bardziej rozklepac ten tyton...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.