blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2020-06-05

Świątynia Morza Buddy 佛海寺

Morze Buddy to przede wszystkim porównanie. Jak wielki jest świat buddy? Tak wielki i bezkresny jak morze*.
Przy ulicy Wiadomości (新闻路), w części tuż przy Rzece Wielkiego Widoku (大观河), znajduje się maleńka świątynka pod wezwaniem Morza Buddy. Z rzadka otwierają się jej podwoje. Tym razem miałam szczęście i mogłam zajrzeć, nacieszyć się kolorami i wzorami. Zupełnym przypadkiem i przy okazji trafiłam na ceremonię (chyba pogrzebową).

oczywiście nie obędzie się bez kaplicy Boga Pieniędzy...
Bezpieczeństwa jak rok długi (四季平安)

Przy okazji można też kłaniać się Królowi Smoków
Niestety, o samej świątyni nic więcej nie powiem. Jest tak mała i "nieoficjalna", że w źródłach pisanych nie ma o niej ani słowa...
*佛界之廣大無邊如海也

4 komentarze:

 1. Te podcienia są urzekające.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w ogóle cała świątynia, wciśnięta w jakieś dzikie osiedle, jest wprost urocza!

   Usuń
 2. Piękne miejsce i interesująca architektura, bardzo piękne zdobienia ścian i te obrazy kwiatów, nie wiem jaką techniką je wykonano bo wyglądają jakby były namalowane zaledwie wczoraj tak świeże i żywe maja kolory. Pozdrawiam Cię serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kwiaty to fresk :) Mnie też się bardzo ta świątynka spodobała :)

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.