blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2015-06-10

tajska kawa

W Azji Południowo-Wschodniej kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów. Kawa wietnamska, moja ukochana, jest oczywiście najcudowniejsza, ale inne kraje też produkują kawy na potęgę.
Problem w tym, że to, co trafia do sklepów i co pija tzw. większość - to śmieci. To znaczy tzw. kawy 3 w 1, składające się głównie z cukru i mleka w proszku, z małym dodatkiem kawy, która - jak to kawa rozpuszczalna - sama w sobie też nie jest zbyt smaczna. Zdecydowana większość moich Wietnamek i Tajów pijała właśnie takie paskudztwo.
Nic więc dziwnego, że starają się smak takiej kawy ulepszyć. Czym się da. Np. aromatem... duriana...

4 komentarze:

 1. O matko.
  Ja chce taka kawę. Będę ja serwowala nie lubianym gościom. Myślę ze zadziała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorzej, jeśli im akurat zasmakuje... ;)

   Usuń
  2. Ważne że będzie aromatyczna.... Smak duriana minus aromat jest niezły (tylko trzeba się odizolować od boskiej woni gnijacej cebuli) .

   Wciąż nurtuje mnie motywacja pierwszego człowieka który duriana skosztowal. Masochista? Koneser jadowitych i nadpsutych produktów? Skazany na straszliwe cierpienia? Zaostrzony na potęgę?

   Usuń
 2. Wspominasz, że "inne kraje też produkują kawy na potęgę"

  W Twoim Yunnan'ie też jest produkowana kawa. [Tylko Czytelnikom o tym wspominam gdyż Autoka tego bloga o tym wie]

  Wszak jestem bardziej amatorem herbaty, ale wydaje mi się, że kawa z Yunnan'u nie może się powstydzić innych "przygranicznych kaw"

  Jest bardzo dobra !


  OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.