blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2020-10-18

chryzantemy w Parku Wielkiego Widoku

Dzisiejszy wpis powstał w ramach współpracy z japonia-info.pl, czyli pod egidą Unii Azjatyckiej.  

Jak co roku, w Parku Wielkiego Widoku zorganizowano wystawę chryzantem. Feeria barw i gatunków, słoneczny dzień, wietrzyk i woda w pobliżu... no i niestety milion ludzi. Koleżanka stwierdziła, że chyba tego dnia w parku byli wszyscy chińscy emeryci naraz. Ale... dało się znaleźć i mniej uczęszczane zakątki. No i - można było nacieszyć oczy czystym pięknem:

Oprócz tego pięknie prezentowała się wystawa kaligrafii oraz miniaturowy park bonsai. Ale o nich napiszę osobno, dobrze? Ech, przydałoby się więcej takich dni...

 Tutaj poczytacie o japońskich jadalnych chryzantemach.

4 komentarze:

  1. Przepiękne te chryzantemy. Takie delikatne i zwiewne. Szkoda, że w Polsce zaszufladkowano je i przypisano tylko do jednego Święta...

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne. Ciekawe są te o bardzo wąskich płatkach.

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.