blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2015-03-16

Dobre wieści :)

Pamiętacie, jak pisałam o Qiu He, największym zbóju w Yunnanie?
Został złapany! To znaczy: "śledztwo trwa". W praktyce jednak jeśli w ogóle go zatrzymano, to znaczy, że już mają dowody.
Hurra!
Tak, wiem, na miejscu jednej głowy wyrośnie tej hydrze następnych dziewięć. Ale - nawet o jednego złego człowieka mniej na świecie to już rzecz wspaniała.

2 komentarze:

  1. Informuj nas na bierzaco o tej sprawie. Ciekawa jestem co z nim bedzie. Niestety zyjac we Wloszech nauczylam sie, ze aresztowanie polityka nic nie znaczy bo zostanie on szybko wypuszczony i uniewinniony :-(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W Chinach jeśli komuś w ogóle są stawiane zarzuty, to zazwyczaj już są dowody. Mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiała oglądać jego wstrętnej mordy...

      Usuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.