blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2011-02-04

wietnamskie Miedzyzdroje 2 (Vũng Tàu)


Wybraliśmy się w drogę krzyżową. No prawie - była tylko stacja końcowa z platformą widokową na rozłożonych ramionach Chrystusa. W Wietnamie jest sporo chrześcijan, nawet w małych wioskach są kościółki - no chyba, że wioski są pochińskie, wtedy kościołów niet, a tylko po domach buddyjskie ołtarzyki. 
Uczucie mocno nietypowe, sacrum przemieszane z profanum, posążki Buddy z aureolą :)

Chrystus z Vũng Tàu ma 32 metry plus czterometrowa platforma - razem 36 metrów. By dojść na górę, trzeba pokonać 133 schody. Dokonałam tego mimo lęku wysokości, ale tylko dlatego, że wstydziłam się powiedzieć, że się boję ;) Poza tym - widok z ramion Jezusa jest faktycznie przecudowny...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.