blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2011-02-16

Lệ Quyên

Nic o niej nie wiem. No, poza tym, co w wikipedii. W wietnamskiej wiki jest więcej, ale mój język wietnamski ogranicza się niestety do "tak, bardzo smaczne", "lubię wietnamską kawę", "Ciociu/siostro/bracie, proszę do stołu" itp. No dobra, wychwytuję jeszcze kilka zwrotów grzecznościowych, ale naprawdę na tym koniec...
To nie przeszkadza wcale w słuchaniu wietnamskiej muzyki. Zakochałam się w ich sposobie śpiewania. Po Chińczykach, którzy, bez względu na płeć, są grzeczni, słodcy, a gardziołka mają być gładkie jak miód, porusza mnie wietnamski sposób śpiewania. Przypomina mi trochę rosyjskie ballady, tak samo trafia do serca. Niestety, choć sposób śpiewania uwielbiam, aranżacje ekhm... no, nie poruszają. Jeśli coś poruszają, to raczej żołądek, i to raczej nie w jakiś przyjemny sposób.
Trudno. Jakoś to przełykam i dzielę się z Wami Królową Wietnamskiego Popu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.