blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2011-02-09

Dżakfrut 波羅蜜 mit chlebowiec

Pachnie cudownie. Konsystencja nieciekawa, takie śliskie i na pierwszy rzut oka łykowate. A potem się wgryzasz. Orzeźwia i uzależnia. Smakuje też dobrze jako składnik potraw - oddaje zapach i ciężką słodycz. Zakochałam się w tym smaku, ale najbardziej mnie i tak bawi wygląd peruki z lat osiemdziesiątych.
Oczywiście najlepiej kupić cały i najpierw obsprawić, a potem wszamać pięć kilo. Ale jeśli trafiło na leniwego łasucha, albo osobę o cokolwiek mniejszym spuście, można kupić porcjowany :)

2 komentarze:

  1. Jak dla mnie jackfruit strasznie śmierdzi. Smakuje prawie jak banan, ale 4 razy droższy. Dlatego wolę banany - tanie i nie funią jak durian ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. swiezo zerwany z drzewa nie smierdzi. Smak duzo bogatszy od banana, jak dla mnie, poza tym w zaleznosci od wieku smakuje zupelnie inaczej. No i tutaj jest tani :)

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.