blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2021-03-10

sakura!

Ten rok jest dość niezwykły, ponieważ na Górze Yuantong jednocześnie zakwitły i jabłonie, i wiśnie. Dlatego już przed otwarciem parku kłębią się tu tłumy, a park jest przeludniony aż do samego zamknięcia. Dawniej otwierano park już o 6.30, a zamykano po zmierzchu; niby teraz wróciliśmy już do normalności postkoronowej, ale godziny otwarcia parków różnią się od tych sprzed korony. Nie inaczej jest i z tym parkiem - obecnie otwierany jest dopiero o dziewiątej. Z nostalgią wspominam, jak dawniej z Tajfuniątkiem na plecach, bladym świtem przemierzałam kompletnie puste i ciche alejki... Cóż. Pustych alejek nie ma i nie będzie. Pozostaje więc udawać, że się nie widzi, nie słyszy i nie czuje tłumu, skoncentrować się na pięknym, różowym kwieciu i wystawiać twarz do słońca. Och, jaka szkoda, że zdjęcia nie utrwalają zapachu!...

Teoretyczne podejście do wiśni
Sakura 2009
Sakura 2014
Sakura 2015
Sakura 2016
Sakura 2017
Sakura 2018
Zmierzch nad Szmaragdowym Jeziorem
Sakura 2019
Sakura 2020 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.