blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników. 這裡我把我愛的, 我討厭的, 我感興趣的, 跟亞洲有關係的事情寫下來. 希望能幫你們消磨時間 ^.^

2010-12-20

利用中國無產階級 wykorzystywanie chinskich proletariuszy ;)

Lubie tu byc. Wszyscy wiedza, ze fascynuje mnie tutejsza kultura, zwyczaje, charaktery tutejszych ludzi. Lubie tez Kunming - mimo wszystko. Jest piekna pogoda (opalam sie prawie codziennie), leniwy rytm zycia, wszystko jak trzeba. Czasem jednak nawet mnie wyprowadzaja z rownowagi ci ludzie pozbawieni poczucia humoru, patrzacy tylko na ukladziki, interesowni i pewni, ze sa lepsi od kazdego bialego. Kiedy jestem juz tak zirytowana, ze nawet slonce nie pomaga, ide wykorzystywac chinskich proletariuszy, powtarzajac sobie, ze sami sobie na to zasluzyli. Jak to robie?
Kupuje markowe ciuchy za ceny dziesieciokrotnie nizsze niz w Europie. Ide na mocno wypasny obiad za 15 zlotych. Kupuje kilo bananow za zlotowke. A potem rozsiadam sie na krzesle, przymykam oczy i pozwalam, by male chinskie lapki robily mi trwajacy ponad pol godziny manicure, zeby przykryly moje paznokcie trzema warstwami lakieru, zeby wymalowaly malenkim pedzelkiem cudne kwiaty czy inne platki sniegu (nie, ten tutaj wyglada inaczej niz ten drugi, jeszcze raz!), zeby manikirzystka zabawiala mnie jednoczesnie rozmowa, a potem place te siedem zlotych i zachwycona wracam do akademika.

1 komentarz:

  1. Typowy kapitalistyczny wyzysk klasy robotniczej przez zachodnią imperialistkę !

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.