2024-04-22

Muzyczna Mapa Chin 中国音乐地图

Dziś chcę Wam polecić kanał na Youtube. Zowie się on Musical Map of China 中国音乐地图.瑞鸣音乐 Rhymoi Music i jeśli chcecie szerokiego przeglądu chińskiej muzyki różnych regionów i różnych grup etnicznych, to jest miejsce dla Was. Jako naturalizowana Yunnanka, oczywiście polecam gorąco playlisty z muzyką grup etnicznych Bai, Naxi czy Yi. Dziś jednak zachęcam przede wszystkim do zapoznania się z playlistą Dai i Jingpo, na której znajdziemy naszego dobrego znajomego: syna pana Gong, wszechstronnego muzyka Gong Zhenga 龚正, grającego na fletogruszce 葫芦丝:
   
 

2 komentarze:

 1. Od kilku miesięcy u mnie w domu rzadko leci coś spoza Muzycznej Mapy Chin. Poza yutubowem kanałem są jeszcze płyty (słucham ich na Tidalu, moje ulubione są te z Chaozhou).
  Generalnie nie tak łatwo o dobrą Chińską muzykę w Internecie, większość podpada pod kategorię "muzyka do spa" i mało ma wspólnego z autentyczną, często nie taką wcale łatwą dla ucha, muzyką Państwa Środka.
  No i jeszcze w takiej jakości?! To prawdziwa gratka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, niełatwo znaleźć dobrą chińską muzykę, nie tylko w internecie, ale i na żywo. Tym bardziej cieszą projekty takie jak ten :)

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.