blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2020-04-03

Świątynia Powszechnej Pomocy 普濟寺

Myszkując między domostwami u stóp Gór Zachodnich, tuż przy Jeziorze Dian, natknęłam się nagle na maleńką świątynkę. Składa się z jednego tylko budynku, ale jest całkiem zadbana. Jest schronieniem dla Awalokiteśwaty - który w Chinach jest najbardziej miłosiernym buddą.
Niestety, nie udało mi się dotąd znaleźć żadnych informacji o tej świątyni. Nie znam jej historii, nie wiem, kiedy została zbudowana, ani czy zawsze nazywała się właśnie tak. Będę szperać dalej. Czasami po wielu latach nagle się natykam na różne informacje dotyczące miejsc, o których już prawie zdążyłam zapomnieć...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.