blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2014-08-21

reklama społeczna

Za mazanie po budynkach grozi kara. Zabronione są tak samo graffiti, jak i reklamy typu "używane samochody/przeprowadzki/wynajem mieszkań" plus numer telefonu. Na wszelkich ścianach dozwolone są tylko wielkoznakowe zachęty, zakazy i nakazy zgodne z polityką państwa. Szanujmy zieleń, dziewczynki są takie same dobre jak chłopcy, dobrze pracuj i wracaj do domu w spokoju. Wbrew pozorom wcale nie zniknęły z przestrzeni miejskiej. Bywają zastąpione posterami i banerami, ale nadal jest ich sporo.
Szkoda. W sumie jestem ciekawa, do jakich typograficznych wielkich odkryć mogłyby doprowadzić grafficiarskie eksperymenty z chińskimi znakami...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.