blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2013-08-28

Stadion w Kunmingu 昆明市體育館

A właściwie jeden ze stadionów, jest ich bowiem kilka. Akurat ten jest najmojejszy, bo można tam pograć w badmintona.
Po drugiej stronie ulicy jest tradycyjny, okrągły, z bieżnią i boiskiem, ale mnie się bardziej podoba nietypowa forma tego badmintonowego. Ten podwinięty dach, tradycja i nowoczesność w jednym, błyszczy w słońcu jak srebro. Zawsze, kiedy podchodzę, zadziwia mnie na nowo, że w mieście, którego burmistrz z pełną premedytacją niszczy wszystko, co ładne, zbudowany został tak uroczy obiekt sportowy.
Oczywiście, poza imprezami sportowymi, odbywają się tu koncerty - raczej na większym, okrągłym stadionie (grała tu na przykład moja wspaniała A-mei), ale "nasze" hale też bywają pozajmowane.
Jeśli sport, to tylko tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.