blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników. 這裡我把我愛的, 我討厭的, 我感興趣的, 跟亞洲有關係的事情寫下來. 希望能幫你們消磨時間 ^.^

2010-12-09

chinski szpital 2

Tym razem z autopsji. Czasem bywa tak, ze nie wystarcza domowa apteczka. Wybralam szpital uniwersytecki, bo najblizej. Bez zapisow, w 15 minut zobaczylam sie z lekarka, ktora mnie obadala na wszystkie strony, a potem zapisala, co mam ze soba zrobic i jakie lekarstwa kupic (oczywiscie w szpitalnej aptece) i poszlam zawrzec blizsza znajomosc z kroplowka. Przelezalam 3 godziny i zostalam wypisana do domu z zaleceniem ostrej diety i przyjmowania odpowiednich lekarstw.
Dzis czuje sie lepiej, wiec chyba poskutkowalo. Ale cos, co mnie najbardziej zaskoczylo to wcale nie to, ze chinskie pielegniarki nie poprzebijaly mi zyl (co jest normalka w polskich szpitalach) ani ze przychodzily co pol godziny poprawic mi poduszke, ale raczej oplaty: 70 groszy za widzenie z lekarzem. 3 zlote za lozko szpitalne. 15 zlotych za lekarstwa.
Moge tu chorowac :P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.