blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2014-10-23

reklama społeczna

Wyrzucania śmieci przez okno jeszcze nie widziałam (może miałam szczęście). Przyznać jednak muszę, że biorąc pod uwagę to, jak Chińczycy śmiecą, służby porządkowe są naprawdę szybkie i wydajne. Nie tylko zresztą oficjalne służby porządkowe, ale i starowinki żyjące ze zbierania makulatury, szkła i innych tego typu wymienialnych odpadków. Niestety, młodszych pokoleń nikt nie uczy pozytywnych wzorców, a we mnie się gotuje, jak ktoś wyrzuca odpadki na ulicę, choć parę metrów dalej stoi kosz...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.