blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2014-10-20

Dalijska Świątynia Samantabhadry 大理普贤寺

Błądząc dalijskimi uliczkami, ujrzeliśmy turystyczny drogowskaz, mówiący, że niedaleko znajduje się świątynia Samantabhadry, więc zboczyliśmy z głównej drogi, by poszukać świątyni. W sumie wejście, choć cokolwiek obdrapane, prezentowało się nienajgorzej:
Byłam nawet zaskoczona, że nikt nie żąda od nas opłaty za wejście. Minutę później wiedziałam już, dlaczego. Świątynia prezentowała się tak:
Cóż. Nie widać już po niej, że została wybudowana pod koniec XVI wieku. Trochę bardziej widać, że od 1990 roku jest remontowana za forsę zbieraną po ludziach - to by tłumaczyło, dlaczego po ćwierćwieczu nadal jest ruiną. Ale ponoć znajduje się też pod opieką lokalnych kacyków - mogliby się trochę bardziej postarać... Inna rzecz, że panie powiedziały, że remont ma zostać ukończony już za rok. Może za rok będzie do obejrzenia więcej niż to:
Hmmm... Trzeba się będzie wybrać i sprawdzić :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.