blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2014-10-02

reklama społeczna

Kolejna sarkastyczna.
W gazecie, którą trzyma niewychowany kibol, napisane jest wielkimi znakami: Kulturalne korzystanie ze środków transportu.
Inna rzecz, że ja nie zawsze ustępuję miejsca starszym od siebie. Istnieje spora grupa zażywnych pań na wcześniejszej emeryturze, które do autobusu wsiadają po trupach - łokcie, kolana, deptanie - a później jeszcze wrzeszczą na innych użytkowników transportu publicznego. Jestem się w stanie założyć o wszystkie oszczędności, że to ta sama grupa, która tańczy na placach do głośnego umpa-umpa, kompletnie nie przejmując się doznaniami otoczenia. Jak na takie trafiam, udaję, że nie widzę. Serce topnieje mi jak wosk tylko dla starszych ludzi w stylu moich teściów - cichych i grzecznych, którzy prędzej by przestali w autobusie całą podróż niż się agresywnie wpychali...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.