blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2013-06-01

Zbudowana Woda 建水 - wprowadzenie

W zupełnej absolutnej tajemnicy przed Wami pojechałam na wycieczkę (ach ta możliwość wyboru daty publikacji wpisu!...). Ostatnich kilka dni pałętałam się po Jianshui - Zbudowanej Wodzie, miasteczku w prefekturze Honghe, w którym się zakochałam od pierwszego wejrzenia, a każde następne wejrzenie mnie tylko w tej miłości utwierdzało.
O Zbudowanej Wodzie można poczytać choćby na anglojęzycznej stronie wikipedii, ale to, co tam jest napisane, tylko powiększy Wasz głód informacji. Nabyłam tam dwie książeczki, które mają powiększyć moją wiedzę o tym jakże urokliwym miejscu. Tymczasem wrzuciłam do Nigdy-Nie-Uszanuję-Twojej-Prywatności fejsa setki zdjęć, jeszcze nie zmanipulowanych i nieopisanych, pokazujących piękno tego miejsca.
Zdjęcia z domostwa klanu Zhu tutaj.
Zdjęcia ze Świątyni Żółtego Smoka tutaj.
Zdjęcia ze Świątyni Konfucjusza tutaj.
Zdjęcia z Tuanshan tutaj.
I wreszcie kilka zdjęć z samego starego miasta tutaj.
Oglądajcie, zadawajcie pytania, a ja powoli będę się dzielić tym, co wiem.

1 komentarz:

  1. Wycieczka wspaniała, faktycznie w Jianshui można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Urokliwa zabudowa i sporo wody. No i do tego spora dawka historii. To jest to co lubię.
    Zdjęcia przepiękne, żeby to wszystko poznać zapewne jeszcze je kilka razy oglądnę.
    Nowy layout z siedemnastoprzęsłowym mostem robi wrażenie.
    Czekam na ciekawostki z zakupionych książeczek, bo niestety nawet angielska strona nie popisała wiadomościami.

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.