blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2020-07-21

Liu Jian 刘健

Urodzony w 1969 roku Liu Jian to chiński twórca animacji, rodem z Nankinu. Początkowo studiował malarstwo w nankińskiej ASP, jednak w 1995 roku zaczął się zajmować animacją. Jego pierwszy film długometrażowy, Piercing I, został zaprezentowany na Holenderskim Festiwalu Filmów Animowanych w 2010 roku i wzbudził duże zainteresowanie.


Obejrzałam z zainteresowaniem. Nie mój klimat, ale film zdecydowanie ciekawy. Zwłaszcza w momentach, w których jest pokazane, jak trudno być w Chinach po prostu przyzwoitym człowiekiem...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.