blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2015-10-20

Konkurs Chopinowski

Bardzo przepraszam, nie mam czasu na pisanie. Całymi dniami słucham na youtube Konkursu Chopinowskiego. Nie gniewajcie się. Żeby nie było, że całkiem nic dla Was nie mam - trójka finalistów o mocno wyraźnych chińskich korzeniach.
1. Młodziutki Yike (Tony) Yang - niby Kanadyjczyk, ale przecież po samym imieniu widać, skąd on ;) Jak na szczyla nieźle sobie radzi - ale też mówimy o uczniu Juilliarda.
2. Eric Lu - niby Amerykanin, ale - sami nań zerknijcie ;) Polonez i preludia - miodzio.
3. I następna "Amerykanka", urodzona w Singapurze i chińska na wskroś - Kate Liu. Moja zdecydowana faworytka. Jej polonez był urzekający.
W linkach, które podałam, znajdziecie odnośniki do nagrań i komentarzy. W ogóle, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w tym roku naprawdę świetnie przygotował konkurs. Dla mnie jako emigrantki największą wartość ma dostęp do całości wykonań konkursowych - nie nędzne urywki z youtube, a koncert.
Mam teraz czas. Podłączam głośniki, włączam muzykę...
Bardzo przepraszam. Nie mam czasu na pisanie.

5 komentarzy:

 1. Słuchasz na Youtube czy przez stronę konkursową?
  Wydawało mi się, że w Chinach youtube nie działa.

  Pozdrowienia z Filharmoni Narodowej
  r

  PS.
  A wiesz, że robimy też transmisję specjalnie do Chin? :-)

  http://www.laifeng.com/56379

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy, które mi lepiej chodzi i na co mam ochotę :) Kompletu słuchałam z youtube, a wybrane kawałki łatwiej było znaleźć przez stronę konkursową. Youtube nie działa w Chinach, ale vpn to bez problemu rozwiązał ;) O transmisji dla Chin nie wiedziałam. Dzięki!

   Usuń
 2. Kate Liu też jestem zachwycona,bardzo mi się podoba również nasz krakowianin Nehringl i Yang.Jestem zachwycona ich dojrzałością artystyczną i tak pięknym przeżywaniem muzyki.Czekam z niecierpliwością na wyniki.Pozdrawiam i cieszmy się słuchając Chopina,Noneczka

  OdpowiedzUsuń
 3. Ever wanted to get free Twitter Re-tweets?
  Did you know that you can get these ON AUTO-PILOT AND TOTALLY FOR FREE by registering on Like 4 Like?

  OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.