blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2009-03-09

gry i zabawy weselne 鬧洞房

Kolejne przegięcia, w których MUSZĄ uczestniczyć Państwo Młodzi w Chinach:
Najpierw trzeba było zademonstrować, że małżeństwo to synonim bezpieczeństwa i głowy wolnej od trosk (太平). Oczywiście, Panna Młoda pisała na ciele Pana Młodego znak 太, a Pan Młody na ciele Panny Młodej znak 平. Równie oczywistym jest, że wysokość pierwszej poziomej kreski została wyznaczona przez rozłożone ramiona... A reszty można się domyślić. Ale dla tych, którzy nie zostali obdarzeni bujną wyobraźnią, zdjęcie cyknięte w doprawdy odpowiednim momencie:
Zadanie bojowe dla męża: z miski pełnej świństw (oprócz widocznych ziarenek słonecznika i innych fistaszków miska wypełniona jest breją stworzoną z sosu sojowego, chilli, soli, octu, pieprzu, cukru itd.) trzeba wyciągnąć zębami bilon; każda moneta symbolizuje kolejne dobro materialne, które Pan Młody ma zapewnić małżonce. Panna Młoda więc mówi - teraz łowisz kasę na samochód, teraz na dom z ogródkiem i tak dalej... Dla wyjątkowo okrutnych i chciwych panien młodych wsadza się do miski nawet do 20-30 monet.
Kolejne zadanie dla Pana Młodego - pozbierać ustami ziarenka słonecznika z ciała Panny Młodej...
Za szybko oczyścił newralgiczne miejsca, nie można się było dobrze przyjrzeć, wiec "przyjaciele" się zemścili w taki oto sposób:
Zadanie z bananami już znamy: tym razem całą ich kiść ma Panna Młoda obrać zębami:i spożyć...
Tej zabawy wcześniej nie znałam: dwa jajka zostają wsadzone do nogawek Pana Młodego. Panna Młoda musi je doturlać aż do krocza Pana Młodego i zamienić miejscami, a potem grzecznie odtoczyć do stóp. Utrudnienie pojawia się, gdy jajka znajdują się w ekhm punkcie wymiany. Wtedy goście weselni na wyścigi starają się je stłuc, a Panna Młoda musi ich bronić, krzycząc: uważajcie na moje jajka!
Kolejna zabawa to po prostu kręgle. Celem jest paczka papierosów: Tylko "piłka" napawa mężczyzn przerażeniem: Bo doprawdy musi to być niezazbytnie uczucie, jeśli Panna Młoda nie trafi albo, dajmy na to, rzuci za mocno...
Później "piłka" wieszana jest na Panu Młodym. A Panna Młoda musi usunąć ciernie z ich ścieżki życia, symbolicznie oczywiście:
Następnie Pana Młodego trzeba napoić.
I nie wolno mu było zdjąć białej koszuli...
A potem kolejne zabawy miały już tylko doprowadzić młodych do pozbycia się ubrań. Dobrze, że chociaż pozwolili im nakryć się kołdrą...
Nie, na MOIM weselu tak nie będzie :P

7 komentarzy:

 1. :) Nie takie straszne, ale... hmmm... czy to aby na pewno jest wlasnie to, o czym marze w noc poslubna? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślub możesz brać i na księżycu, ale na wesele chińskie czuję się zaproszona ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. kontaktuj sie wiec raczej z moim lubym :P bo przeciez w Polsce to ja bede organizowac, ale w Chinach - na pewno on ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okrutne te zabawy :O
  A jak było u Ciebie? Jakiekolwiek z wymienionych? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani jednej, zmyliśmy się tuż po kolacji :) Mieliśmy dużo czerwonych kopert do sprawdzenia :)

   Usuń
  2. No i elegancko :)da się jak widać.

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.