blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników. 這裡我把我愛的, 我討厭的, 我感興趣的, 跟亞洲有關係的事情寫下來. 希望能幫你們消磨時間 ^.^

2009-03-02

nasza muzyka 納西音樂

... czyli muzyka mniejszosci Naxi (wymowa: nasi). O festiwalu Sanduo (三朵節) jeszcze napisze, ale najpierw chcialam wrzucic troche wysluchanej wtedy muzyki. Nie wszystko udalo mi sie znalezc, ale powoli, powoli zaczynam docierac do jakichs mptrojek i innych filmikow.
Na poczatek moje faworytki: siostry He Jinhua (和金花) i Dapo Maji (達坡瑪吉), wystepujace najczesciej w duecie (納西姐妹). Nazdobywaly sie niewiarygodnie duzo nagrod, zarowno w Yunnanie, jak i na konkursach ogolnochinskich - na przyklad na trzynastym ogolnochinskim konkursie mlodych wokalistow w Pekinie, z ktorej to imprezy pochodzi drugi filmik. Dwa filmiki: tutaj i tutaj. :) I jeszcze bloga mozna poczytac po chinsku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.