blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2022-01-06

Szmaragdowe Jezioro zimą

Ci, którzy nazwali Kunming Wiosennym Miastem 春城 czy też Miastem Wiecznej Wiosny - nie przesadzają. Oto dowód - zdjęcia z niedawnego spaceru nad Szmaragdowym Jeziorem:
kamelie
cudna zimowa wiśnia, nasza yunnańska specjalność
zimokwiat wczesny, o którym jeszcze napiszę
magnolie!
czyżby śliwa?

Och, uwielbiam tu mieszkać! Ostatnio zimowy Kunming nas rozpieszcza - słońce, powyżej piętnastu stopni, tyle roślin kwitnie!... W dodatku kończy się rok i semestr. Część studentów już powyjeżdżała, reszta już niedługo wyjedzie, starając się zdążyć przed szczytem największej migracji świata. A Kunming im pustszy i cichszy, tym cudowniejszy. Zgodnie ze słowami koleżanki, której miłość do Szanghaju jest równie głęboka jak moja do Kunmingu, płacę cenę za uczynienie domem miejsca, do którego nie powinnam była należeć. Ale nie tylko płacę - również zyskuję. Zyskuję tak wiele, że codziennie dziękuję niebiosom za to, że dane jest mi - po prostu tu żyć.  

Szmaragdowe Jezioro zimą 2021 

Magnolie nad Szmaragdowym Jeziorem 2021

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.