blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2018-03-08

jabłonie, kwitnące jabłonie!

I znów pół Góry Yuantong pokryte jest bladoróżowym kwieciem. Druga połowa jest intensywnie różowa od sakury, ale zdjęcia wiśni wrzucę następnym razem, dobrze? Co za dużo, to niezdrowo ;)
W ramach bonusu: Tajfuniątko na tle jabłoni.
Widać, jak bardzo nie lubi pozować, prawda? :D

4 komentarze:

 1. Jesteś pewna, że to jabłoń? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak :) Konkretnie: malus x micromalus. O tym, że wielu ludzi myli je z wiśniami pisałam już parę lat temu tutaj: https://baixiaotai.blogspot.de/2013/03/karowate-rajskie-jabonie.html.

   Usuń
 2. "I znów pół Góry Yuantong pokryte jest bladoróżowym kwieciem." to jest zdanie na początek wielkiej powieści. Lepsze niż ogary w lesie i Scarlett O'Hara nie była piękna ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D Jeśli kiedyś napiszę wielką powieść, koniecznie wrzucę to zdanie na początek. Oczywiście, wymienię Cię w podziękowaniach :)

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.