blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2015-11-29

zagadka

Czy potraficie zaśpiewać tę piosenkę?
Pewnie potraficie. Jest to przecież Sto lat, zapisane uproszczoną notacją wraz z fonetycznym zapisem słów, specjalnie dla mojego ukochanego ZB, który tylko i wyłącznie dzięki temu mógł mi poprawnie złożyć życzenia urodzinowe :)

7 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego Tajfunie :) sto lat sto lat zyjcie razem nam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. To mój pierwszy komentarz na Twoim blogu. Od roku uczę się chińskiego i strasznie się uśmiałam jak to przeczytałam! Czegoś tak pomysłowego to już dawno nie widziałam. Wyobrażam sobie jak uroczo musiały brzmieć te życzenia. "Niehe riye namu" wygrywa :)

  No i oczywiście wszystkiego najlepszego! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego!
  Wczoraj, 29.11 urodziny obchodziła moja Babcia (94 urodziny). Więc te sto lat wcale nie są takie niemożliwe, Tajfunko droga ;)

  OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.