blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2013-09-01

najlepsza nastoletnia modelka Tajwanu 伊林璀璨之星

29 sierpnia bieżącego roku odbył się finał konkursu na najlepszych modeli Tajwanu w kategorii młodzieżowej. Pierwsze miejsce zajęła 15-latka Chen Mingxiu 陳明秀, której drugie imię to po prostu... Zosia. Córka Polki i Tajwańczyka, jest naprawdę śliczna. Jej rodzice są już na Tajwanie dosyć znani - bo promują tam homeschooling; nawet napisali o tym książkę.
Nie znam tej dziewczynki ani jej rodziców; trzymam jednak za wszystkich kciuki. Są dla mnie dowodem, że wyjechawszy na koniec świata i wyszedłszy za mąż za Azjatę, można być szczęśliwym i odnieść sukces :)
Tutaj fotki Zosi:
Pokazałam ją mężowi. Przygląda się, przygląda...
Mówi: "musimy mieć córkę".

7 komentarzy:

 1. Dzięki wielkie za wzmiankę o Zosi na blogu. Teraz czeka Zosię dużo pracy, bo nie tylko chce się zająć modelingiem,ale również musi kontynuować naukę (jako mama i jej nauczycielka nie przepuszczę jej).
  Pozdrawiam i mam nadzieję, że nasze drogi kiedyś się skrzyżują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, cos niesamowitego! :D Serdeczne gratulacje dla Zosi ^^ Ciekawam, czy mowi plynnie po polsku...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy1/3/17 23:01

   Płynnie,ma kanał na youtube :D

   Usuń
 3. Łała, przesliczna dziewczyna :))) Gratulacje dla Zosi, no i dla rodziców rzecz jasna :)

  A jak tam prace nad córką Tajfunku? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Dorota: Do końca życia będę darzyć Tajwan ogromnym sentymentem, więc pozytywne wieści o Polakach na Tajwanie zawsze będą mnie cieszyć. Trzymam kciuki za Zosię i za nasze przyszłe spotkanie :)
  @Chiao: Niestety, nie miałam się okazji z nią spotkać, więc nie bardzo wiem, ale wierzę, że mama jej tego nie odpuściła ;)
  @Małgosia: pracować pracujemy, ale na razie nieefektywnie, niestety...

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczna dziewczyna! W Hongkongu też mieszka Polka, która wyszła za mąż za Hongkońgczyka, który jest członkiem rządku i mają 5 pięknych córek, które jej mąż też chętnie promuje w swoich kampaniach politycznych. Nie ma to jak polskie geny ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. :) tak, też uważam, że dzieci Polek zmiksowanych z Azjatami są prześliczne :)

  OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.