blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2013-09-16

makulatura 循環利用廢紙

W Chinach dostaje się bardzo niską emeryturę. Jeśli ma się szczęście, oczywiście. Jeśli się go nie ma, to się nie dostaje wcale. To sprawia, że nikogo nie dziwi widok starców i staruszek, zarabiających w pocie czoła na miseczkę ryżu. Aż do śmierci.

2 komentarze:

  1. Najgorsza jest jednak znieczulica społeczna na takich ludzi. Podejrzewam, że w Chinach może być tylko ciężej im. Raz szłam sobie w kolegą Australijczykiem ulicą i takiej babci wyleciały z wózką te wszystkie śmieci co ciągnęła i my z kolegą się od razu rzuciliśmy na pomoc tej Pani ale zarówno przechodnie jak i sama ona byli mocno zdziwieni, że chcemy pomóc.

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda. Inna rzecz, że skoro Chińczycy wychowują dzieci tak, że kopią one bezbronne psy i koty, psują wszystko i uważają, że im się należy, ciężko oczekiwać potem od dorosłych ludzi, żeby w ogóle dostrzegali coś poza sobą...

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.