blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2017-01-05

Xiao Man 小蛮

Dziś o mojej najukochańszej chińskiej celebrytce, której ksywka w tytule. Kiedy dziewczątko miało bodaj półtora roku, Mama zaczęła nagrywać jej posiłki. Zaiste, jest na co popatrzeć. Xiao Man nigdy nie grymasi, zjada wszystko do ostatniego okruszka i uwielbia poznawać nowe smaki. Nie gardzi ani kuchnią chińską różnych regionów, ani tajską czy koreańską. Ona kocha jeść, a ja kocham oglądać, jak ona je i mam nadzieję, że Joasia będzie pod tym względem identyczna ;)
Przed Wami Xiao Man:

3 komentarze:

 1. Przyznam ci się, że mnie przerażają te filmiki. Wątroba mnie boli od samego patrzenia. O ile podziwiam różnorodność pokarmów, to ilości raczej nie są normalne dla tak małego dziecka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest przecież mały talerzyk... A ona nie jest gruba - czyli spala to co zjada :)

   Usuń
 2. Tylko patrzeć, jak Joasia będzie taką celebrytką:)

  OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.