2023-11-08

Świątynia Konfucjusza w Jianshui

Po zwiedzeniu rezydencji klanu Zhu wybraliśmy się w odwiedziny na kolejne stare śmieci - to znaczy dla nas były one faktycznie stare, ale za to dla Tajfuniątka całkiem nowe. Ponieważ o samym miejscu już pisałam, dziś zaledwie parę fotografii.
Gdzież może być lepsze miejsce dla tego najsłynniejszego bodaj cytatu z Konfucjusza niż na murach parkingu przed jego świątynią?
Od naszej ostatniej wizyty trochę się zmieniło, m.in. to, że jest sporo porozrzucanych informacji o Konfucjuszu i jego naukach.
Niestety, na dzwonach nie można już grać :(
Można wynająć przewodników, którzy (niestety tylko po chińsku) potrafią sporo opowiedzieć i o tej konkretnej świątyni, i o samej doktrynie.

Sporo się zmieniło. Dużo dobrych zmian, jak przewodnicy i sensowne opisy, ale jedna zmiana ukłuła mnie w samo serce. Taką miałam nadzieję napić się "górskiej herbaty" właśnie w tym miejscu! Niestety, pięknej herbaciarni już nie ma. Zastąpił ją sklep z pamiątkami...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.