blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2016-12-15

Góra Yuantong - bonsai

Nigdy nie zrozumiem, dlaczego w chińskich parkach stawia się donice z bonsai. Przecież to jest park. Jest tam ziemia i trawnik. Czemu, do cholery, nie zasadzić tam normalnego, zdrowego drzewa, zamiast wybetonować i postawić donicę z karłowatą, upośledzoną odmianą?!
Przyznać jednak muszę, że doniczki są zaczepiste...

8 komentarzy:

 1. Nie widzę proporcji ale to 'bonsai' jest odrobinkę....wyrośnięte. Jak się mylę - popraw mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. a Chińska ceramika jest zaczepista pod wieków :)))))

  OdpowiedzUsuń
 3. A może to jakaś lobby producentów ceramicznych donic przeforsowało takie rozwiązanie? A tak na poważnie- te bonsai tam stoją cały rok? Bo widziałabym sens, gdyby np. na zimniejszą/zbyt gorącą część roku musiały być dla ochrony gdzieś chowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kunming jest zwany "Miastem Wiecznej Wiosny". W zimie kwitną azalie i kamelie, a latem temperatura nie przekracza 25 stopni ;)

   Usuń
  2. Hm, no to już tylko ta donicowa mafia zostaje jako wytłumaczenie ;-)

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.