blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2013-07-28

deska klozetowa

Wiemy, jakie są chińskie ubikacje. Osobiście wolę te chińskie od naszych, zwłaszcza w miejscach użyteczności publicznej. Był jednak taki miesiąc, gdy klęłam, na czym świat stoi przy każdej wizycie w klozecie. Było to wtedy, gdy miałam problemy z kolanem. Nie mogłam go zginać, a kucnięcie było w ogóle niemożliwe. Kucałam wówczas na jednej stopie, drugą nogę trzymając wyprostowaną - i klęłam. Głośno i soczyście.
Jaka szkoda, że nie wpadło mi wówczas do głowy udać się do sklepu z asortymentem medycznym! Tam właśnie, obok wózków inwalidzkich, kul i innych stojaków do podwieszania kroplówek, można za niewielkie pieniądze nabyć takie cudo:
rozwiązujące wszelkie problemy ludzi, dla których korzystanie z chińskich toalet stało się zbyt trudne/niewygodne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.