blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2018-04-03

graffiti XXI

"nieskorumpowany" (napisane z błędem...)

2 komentarze:

  1. Polemizowałbym czy z błędem ;) Raczej popisywanie się erudycją - to stara oboczna forma znaku - do znalezieniu w większych słownikach.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No dobra: napisane starą, oboczną formą znaku, za którą dostałabym od nauczyciela zero punktów, gdybym tak napisała na teście ;) A tak całkiem serio: patrząc na większość obocznych form chińskich znaków, a także znakomitą część uproszczeń w dzisiejszych znakach, mam wrażenie, że są one błędne i wynikają jednak raczej z braku erudycji niż jej nadmiaru.

      Usuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.