blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2011-04-29

wietnamskie pysznosci

W nagrode za to, jaka jestem wspaniala Starsza Siostra dla moich Wietnamek, postanowily mi sie odwdzieczyc, zapraszajac mnie na kolacje. Gdy zapytaly, co chcialabym zjesc, odparlam oczywiscie, ze cos wietnamskiego. 
Wlasnie dlatego wczoraj tuz po zajeciach zaczelismy pichcic. Sajgonki (jestem miszczem zawijania je w te sreberka!), duszona ryba na polslodko, warzywa - no i najcudowniejsza potrawa swiata: kurczak w arbuzie. Dziala tak: kurczaka sie wydraza od srodka i arbuza tez. Potem sie wsadza nadzianego czymkolwiekiem kurczaka do arbuza, a arbuza do garnka. Potem sie dusi tego kurczaka z owockami i innymi takimi i jest pysznie.
No. 
Fajnie bylo :)

1 komentarz:

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.