blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2008-11-16

ikebana 生花Zajęta jestem ostatnio. Nie nauką, bynajmniej. Kto by się tam uczył, skoro zdaje egzaminy na piątki? :D A tak serio - zaczynam się rozkręcać. Wiem, gdzie co kupić, wiem, dokąd pójść, lubię to miasto coraz bardziej.
Dziś pierwszy raz w życiu po japońsku układałam kwiaty. Ważne są trójkąty, symetria, prostota. Nauczycielka powiedziała, że na razie najlepiej mi idzie prostota... :D Ale tworzyłyśmy nasze dzieło we dwie - a Qingdao, rodowita Japonka, też nie wiedziała, co jeszcze dodać :P
No.
I dużo koreańskiego żarcia. A będzie więcej, bo mam jednego bardzo fajnego koreańskiego kolegę ;)

2 komentarze:

  1. A umie zrobić placek/naleśnik kim chi? Uwielbiam takie placki :D

    OdpowiedzUsuń
  2. hmmm... jeszcze nie sprawdzalam, ale nie omieszkam zapytac... :D Pewnie straci twarz, bo nie wyglada na gotujacego... :D Zazwyczaj jednak chodzimy po knajpach ;)

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.