blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2018-09-08

czosnkowa turzyca smażona z yunnańską szynką 云腿炒蒜苔

Czosnkowa "turzyca" to łodyga czosnku wraz z nieotwartym pąkiem - wspomniałam już o niej tutaj. Jest to jedno z moich ukochanych warzyw - ma posmak czosnku, a jednocześnie jest chrupiące, delikatne, soczyste. W wydaniu z yunnańską szynką smakuje obłędnie.

Składniki:
  • pęk czosnkowej turzycy
  • dziesięć plasterków yunnańskiej szynki
Wykonanie:
  1. Turzycę podzielić na kawałki długości kciuka. Jeśli łodygi są grube, ponacinać je z obu stron na krzyż. Dzięki temu szybciej się usmażą.
  2. Plasterki można zostawić w całości albo pokroić w "skwarki".
  3. Na rozgrzany tłuszcz w woku wrzucamy szynkę, a zaraz po niej - łodyżki czosnku. Smażymy na średnim ogniu, aż łodygi będą al dente.
  4. Jeśli chcecie podkręcić smak dania, przed smażeniem szynki z czosnkiem wrzućcie do woka kilka suszonych chilli. Moim zdaniem dodatek jest absolutnie zbędny - turzyca jest tak aromatyczna, że nie potrzebuje ulepszeń. Zaś dzięki temu, że szynka jest słona, nie musimy dodawać nawet soli.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.