blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2018-05-24

tańce o zmierzchu

Z powodu modernizacji dawnego placu tanecznego, na którym wywijali kunmińscy Yi, tańce zostały przeniesione wgłąb parku Szmaragdowego Jeziora. Doszliśmy tam dopiero o zmierzchu.
Tajfuniątko było zachwycone. Tańcami, muzyką, strojami... no i przede wszystkim tym, że o zmierzchu była nadal na spacerze, zamiast przygotowywać się do spania :D
Wracając, ujrzeliśmy tradycyjnie ubraną Yijkę, spóźnioną, spieszącą na tańce skuterem. W mroku można było ją poznać tylko po nakryciu głowy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.