blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2016-08-15

sport

Jeszcze długo sobie nie pochodzę na badmintona i nie pobiegam. To, że samodzielnie opiekuję się Joasią mocno wpłynęło na mój tryb życia. Na razie, dopóki często karmię, a zabieranie z sobą Joasi wszędzie jest mało wygodne, dopóki rozmaite czynności sprawiają mi trudność, zrezygnowałam z bardziej wymagających sportów na rzecz tajfunowej podróbki jogi na macie w salonie, prostych pociążowych ćwiczeń na brzuch i oczywiście intensywnych spacerów z Joasią. Na czym polega intensywność tych spacerów? Ano na tym:
To znaczy Joasia zasypia, a ja zasuwam obok na "siłowni na świeżym powietrzu". Wymachy kończyn, ćwiczenia na równowagę, brzuszki... Wszystko w trakcie spaceru z Maleńką :)

4 komentarze:

 1. Po kolejnych porodach nagminnie jeździłam na rolkach popychając przed sobą trzykołowy wózek z maleństwem w środku :-) Każda forma ruchu jest dobra!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kunmińskie chodniki wykluczają użycie rolek :( Trzykołowy wózek niestety też nie zdał egzaminu. Ale dajemy radę ;)

   Usuń
 2. To masz szczęście:-) U mnie w parku też siłownia na świeżym powietrzu, ale z moimi dzieciakami nie można było się zatrzymać, bo zaraz się budziły i darły, bo w wózku nie chciały leżeć:-) Robiłam za to masę kilometrów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że my powoli też wchodzimy w ten okres. Ale faktycznie, dwie godziny intensywnego chodzenia z coraz cięższym wózkiem świetnie zastępują siłownię ;)

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.