blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2015-04-28

radosne cukierki VII

Dawno już nie było żadnych, jakoś mi się ludziska już powyhajtywali i nie mam regularnych dostaw radosnych cukierków. Buuu. Ale dziś kolejne romantyczne pudełeczko z kruchą zawartością:
Cukierek jest mordoklejący i chrupiący, z orzeszków ziemnych. To taka mała gra słowna: ponieważ fistaszek to huasheng 花生 a to samo sheng jest odpowiedzialne za rodzenie dzieci 生孩子, to tego typu cukierki są związane z nadzieją na to, że panna młoda szybko powije potomka.

2 komentarze:

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.