blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2013-11-18

wąska specjalizacja

Z zupełnie dla mnie niezrozumiałych przyczyn, yunnańskie sklepiki, w których można ekskluzywne papierosy i trunki wymienić na gotówkę (回收菸酒),
specjalizują się jednocześnie w sprzedaży JEDNEGO typu grzybów, zwanych malowniczo "Robal zimą, ziele latem" (冬蟲夏草). O grzybie pisać nie będę, bo zrobiła to przede mną Szczurzyca, można poczytać tutaj.
Inna rzecz, że sama idea wysoko wyspecjalizowanego niby lombardu, w którym można zamienić papierosy czy wódkę na gotówkę, jest dość zabawna. Wiecie, najdroższe yunnańskie papierosy kosztują parę tysięcy złotych za "wagon", więc obroty mają pewnie niezłe, ale mnie i tak zawsze zdumiewa sama idea...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.