blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2017-03-30

Szmaragdowozielone Jezioro - sadzenie lotosów

Tak, to już ta pora roku. Gdy mewy już wróciły do swej ojczyzny, a słonko przygrzewa codziennie mocniej, czas osuszyć część Jeziora, zaorać i pracowicie zapełnić wyschniętymi badylami. Gdy się zadomowią, wpuści się wodę i już po paru miesiącach będzie można ujrzeć Szmaragdowozielone Jezioro opatulone szczelnie liśćmi i kwieciem lotosu.
A tymczasem staruszkowie ćwiczą tu taichi, a kaczki myją się w szlamowatych resztkach wody...

2 komentarze:

 1. Wymieniane tylko te zniszczone, dosadzane braki, czy w ogóle sadzone?
  Wydawało mi się, że lotosy są wieloletnie.

  Uwielbiam lotosy :-), mój płyn do płukania tkanin jest właśnie lotosowy, co powoduje często pytania o ten zapach :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że są najpierw oglądane, a potem dosadzane, ale nigdy nie trafiłam akurat na ten dzień, w którym została spuszczona woda i miejscy ogrodnicy grasowali w błotku, więc pewności nie mam. Ja też kocham lotosy, zwłaszcza za przepyszne liście :D

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.