blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2012-06-07

Tchaikovsky: Rococo Variations [Yo Yo Ma, violoncello]

Mozecie sobie mowic, ze jestem zidiociala azjofilka i ze przemawia przeze mnie chinskonarodowa duma. Wisi mi to. Yo Yo Ma JEST genialny. Jak ktos nie wierzy, to prosze: kawalek koncertu z okazji 150 rocznicy urodzin Czajkowskiego.

CBDO.
Poza tym, ostatnio tak sobie ze ZB gadalam i pytam - dlaczego, chociaz w Chinach jest tak wielu muzykow, w tym i wiolonczelistow, slawny jest tylko Yo-yo Ma? ZB mowi, ze tylko on jest naprawde dobry. Pytam dlaczego. "Bo wychowywal sie w Stanach, a na Zachodzie ksztalca Muzykow. Tu mozna sie co najwyzej, przy dobrych wiatrach, nauczyc techniki, a nie tego, zeby kazdy dzwiek, gruntownie przemyslany, pokazywal emocje".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.