blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2009-01-18

Chiński Nowy Rok na wsi

Jadę!
Jadę na chiński Nowy Rok do mojej prywatnej wersji Bruce'a Lee i do jego całej rodziny (wiecie jak to jest w tych małych wioskach - sami kuzyni ;)). Najpierw do Dali. Potem do Zhongjiangu. A potem to mnie konno odbiorą, jeśli błoto będzie za duże na motocykle ;)
Będę tam prawie miesiąc. Jeszcze nie wiem, czy jest prąd i ciepła woda, ale jestem przygotowana na najgorsze (mój prywatny Bruce Lee miał kilka zapasowych baterii do komórki, co wydaje mi się mocno podejrzane...).
Cieszę się jak głupia :D Przecież właśnie po to tu przyjechałam, żeby poczuć te prawdziwe Chiny, prawda? Nie Pekin, nie Szanghaj, nie Kunming nawet, a chiński nowy rok w domu gromadzącym przedstawicieli czterech mniejszości etnicznych (mój Bruce Lee jest głównie Yi, ale powżeniali się też Baiowie, Naxi i Tybetańczycy).
Muszę kupić podarki - wódka (gdzieś w Walmarcie mignęła mi Wyborowa), słodycze, owoce, herbata. Miejmy nadzieję, że się wkupię w ich łaski. Bo jeśli nie, to całe ferie spędzę na wybieraniu grochu z soczewicy...

Dlatego uzupełnianiem blogu zajmę się, gdy już wrócę. A jest co uzupełniać - bo wreszcie zwiedziłam trochę Kunmingu. I Kamienny Las. No i kupowałam na dworcu kolejowym bilet tuż przed chińskim Nowym Rokiem... Ale o tym - już w lutym.
Wakacje!!
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

5 komentarzy:

 1. To czekam na DŁUGI wpis po powrocie :)
  Baw się dobrze i grzecznie (hue hue)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie nieba! Wódę będziesz im wiozła?? O_O

  Nie dziwota, że potem nawet Chińczycy wiedzą, że Polacy to pijaki :P

  OdpowiedzUsuń
 3. O rany! Ale się dzieje! Za zdjątka dziękuję ślicznie i bez stada zdjęć ponoworocznych, to w ogóle się nie pojawiaj! :P
  Czekam na wpis.
  恭喜发财!!
  I kartka noworoczna żeby jakiś element japońszczyzny znów wprowadzić: http://i83.photobucket.com/albums/j303/princess_noodle5/GongXiFaCai.jpg

  OdpowiedzUsuń
 4. Kayka: bede grzeczna, bo tesciowa bedzie pilnowac ;)
  鄺寧寧: oczywiscie, ze wodke, bo to tradycyjny prezent noworoczny po pierwsze, a po drugie u Yi bez spelnienia toastu nie ma mozliwosci stac sie przyjacielem.
  Bayushi: zdjecia beda, wpisy beda i nawet moja Mama stwierdzila, ze Linzi jest ladny :D
  Kurde... dwa tygodnie w chinskiej wsi... :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mniejszość, jak na Azjatę, bardzo apetyczna ;) i konie do tego...
  To ja mam propozycję - trzymaj tego mniejszościa i nie puszczaj, a ja złożę papiery do Kunmingu :)
  BTW - od kogo by tu listy polecające wysępić? ;>

  OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.