blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników. 這裡我把我愛的, 我討厭的, 我感興趣的, 跟亞洲有關係的事情寫下來. 希望能幫你們消磨時間 ^.^

2011-05-04

雲南十八怪 18 dziwactw Yunnanu

第十怪:石頭長到雲天外
dziesiate dziwactwo: skaly wyrastaja ponad niebo i chmury

Shilin 石林, czyli Kamienny Las, to jedna z glownych atrakcji turystycznych Yunnanu. Pieknie uksztaltowane skaly, po ktorych w dzien powszedni mozna sie wspinac (w dni wolne od pracy mozna sie wspinac po innych turystach) naprawde sa urzekajace - do tego stopnia, ze w 2007 wpisano je na liste Swiatowego Dziedzictwa UNESCO. 
Z Kunmingu trzeba jechac kolo dwoch godzin busem, by sie tam dostac i jest to niemalze obowiazkowa czesc programu dla turystow. Po wspinaczce zazwyczaj idzie sie wysluchac jakze wzruszajacej historii o Yijskiej dziewczynie o dzwiecznym mianie Ashima, ktora, nie mogac polaczyc sie z ukochanym, zamienila sie w kamien, by nie musiec wiazac sie z nikim innym (ten wysoki glaz na jednym ze zdjec to wlasnie ona... Nie, nie ten podobny do slonia, ten drugi :P). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.