blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2014-02-08

cmentarz 公墓

Na górze Awalokiteśwary oprócz urokliwej świątynki i cudnego widoku na Jezioro Dian znaleźć można mocno współczesny cmentarz. Zakradłyśmy się tam z Huanming i podziwiałyśmy widoki.
Najstarsze groby pochodzą z początków dwudziestego wieku; być może wyżej znajdują się starsze, ale nie miałyśmy czasu ani szczególnej ochoty iść wyżej. Na niektórych grobach daty urodzenia podane są tylko w kalendarzu księżycowym. Na niektórych przyklejono zdjęcia. Wrażenie trochę jak z polskich cmentarzy - tylko na żadnym grobie nie ma krzyża. Wszędzie są za to sztuczne kwiaty i na większości - rysunki smoków albo lilii.
Sam cmentarz - normalny, zwykły, nic szczególnego. Ale te widoki! Mogłabym tak mieszkać w kolejnym życiu...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.